After Effects Twixtor Nedir?

+1 oy
1,654 Görünüm
9, Ocak, 2015 After Effects kategorisinde Mega Zeka (730 puan) tarafından soruldu
Merhabalar Adobe After Effects İle Yapılan Videolarda Genelde Denk Geliyorum Bu Twixtor Denilen Şeye, After Effects Twixtor Nedir? Ne İşe Yarar?
Paylaş
9, Ocak, 2015 Pc Delisi (164 puan) tarafından yorumlandı
Yok mu after effects te şu soruyu cevaplayacak bir uzman arkadaşımız..

1 cevap

+1 oy
10, Ocak, 2015 Efsane-Vfx (168 puan) tarafından cevaplandı
31, Ocak, 2015 w3Gezgin tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Merhabalar, "Twixtor"  Revisionfx Tarafından Popüler Video Programları İçin Geliştirilmiş En Popüler Ücretli Eklentilerden Diyebiliriz..

after-effects-twixtor-nedir

Yani Sadece After Effects İçin Üretilmemiştir :)  Twixtor Eklenti Olarak Sony Vegas/ Final Cut Pro/ Premiere Pro/ Sony Movie Studio/ Nuke/ Fusion Gibi Video Düzenleme Programlarında Çalışmaktadır

Twixtor Ne İşe Yarar?

Öncelikle Ağır Çekim Videosu Yapmak İçin Normalde Saniyede Yüzlerce Kare Çeken Kameralara İhtiyacınız Vardır. Ama Malesef Herkesin Bu Türde Kamerası Yok Genelde :( En İyi İhtimalle Elinizde Slr Kameraları Olur, Onlarda Genelde Saniyede 60 Kare Çekmektedir :( Ve Eğer Bu Tarz Düşük Fps'li Bir Kamerada Çekilen Videoyu Yavaşlatınca Videonun Sınır Noktasında Artık Karelerin Farklı Farklı Olduğunu Görüyorsunuz ( Örn: Sanki Takıla Takıla Oynuyor Olur) Peki Twixtor Ne İşimize Yarayacak? Normalde Kareler Artarda Takıla Oynatılıyorsa Twixtor'u Kullandığınız Takdirde Çekilen Her Kare Bir Sonraki Karenin Hareket Yönünde Piksel Kayması Yapar. Yani Birinci Karede Videonun Sağında Olan Bir Piksel İkinci Karede  Sol Tarafta İse Twixtor Bu İki Nokta Arasında Bu Noktayı Hesaplayıp Hareket Ettirir.

Örnek: Sağ Tarafta Kareler Birbirine Geçirilmiş Twixtor İle

after-effects-sony-vegas-premiere-twixtor-nedir

Not: W3 Uzman Platformu İçindeki Cevapların Bağlantılı Kaynakları Belirtilmeden Paylaşılması Yasaktır..

Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...