Element 3d Nedir? After Effects Element 3d Ne?

+5 oy
2,177 Görünüm
31, Ocak, 2015 After Effects kategorisinde Mega Zeka (730 puan) tarafından soruldu
Merhaba 200 Dolar Fiyatı Görünce Sorayım Dedim :) Nedir Bu Element 3d? Programmı Eklentimi, Niye Bukadar Pahallı Anlamadım :) Ne İşe Yarıyor? Bilen Var mı element 3d'yi Önceden?
Paylaş

1 cevap

+3 oy
5, Şubat, 2015 KOD-KARTAL (8,691 puan) tarafından cevaplandı
5, Şubat, 2015 Mega Zeka tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Merhaba, Element 3D Video Copilot Tarafından After Effects İçin Geliştirilmiş Ücretli Bir Uzantı (Extension), Gerçi Uzantı Demek Yanlış Olabilir Çünkü Element 3D Bildiğiniz Başlı Başına Bir Program :)

Devam,

element-3d-nedir-nasil-kullanilir

Element 3D Ne işe Yarar ?

Normalde After Effects'in Son Versiyonlarında 3D Özellikler Artmaya Başladı Aynı Şekilde Photoshop'ta da Vardı Bu Durum :) Mesela 3D Yazı Oluşturmak vs. Hani. Ama Sorun Her Zaman Şu Oldu ki, After Effects 3D Konusunda Yetersiz Kaldı Özellikle Arayüzün 3D İçin Tasarlanmamış Olması Ve Böyle Bir Alanda Çalışmak Sorunun Başlıca Sebeplerinden Sayılabilir.. Ama Bu Noktada Element 3D, After Effects'e Bakış Açılarını Değiştirecek Bir Ürün..

After Effects'te Element 3D Moduna Geçtiğinizde Ayrı Bir Çalışma Penceresi Açılır, Ve Bu Pencerenin 3D Çalışmalar İçin Çok Kullanışlı Bir Yapısı Var. Şimdi Element 3D'de 3D Objeler Oluşturabilir veya Farklı 3D Modelleri Bu Pencerede Açıp After Effects'te Kullanabilirsiniz. 3D Objelerinize Hazır ve Tekrar Ayarlanabilir Kaplama, Işık vs Atayabilirsiniz..Örneğin Element 3D'de Projenize Bir Araba Ekleyip Onun Animasyondan Hareketlerini Ayarlayabiliyorsunuz, İleri Geri, Sağ Sol, Teker Dönmesi vs..

element-3d-nedir-demo-arayuz

Element 3D Hakkında

Element 3D OpenGL Tabanlı Render Yapmaktadır. Bu Şekilde Çok Üst Düzey Kaliteli Renderlar Almanız Mümkün.

 

Not: W3 Uzman Platformu İçindeki Cevapların Bağlantılı Kaynakları Belirtilmeden Paylaşılması Yasaktır..

Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...