+2 oy
17.7k Görünüm
E-Ticaret kategorisinde (436 puan) tarafından
GET nedir? Açılımı nedir?
Paylaş

1 cevap

0 oy
(593 puan) tarafından
 
En İyi Cevap

Get; Güvenli E Ticaret  dir açılımı. 

Güvenli bir şekilde K.kartı ile ödemenin yapılıp veya alınıp  ürünün teslim edildiği sisteme denebilir.


Ürün Alırken;

üvence:

sahibinden.com Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemi ile yaptığınız alışverişlerde paranız güvence altındadır, risk almazsınız. Satıcı belirlediği kargo süresi içerisinde takip edilebilir bir kargo bilgisini sisteme girmek zorundadır. Ürün elinize ulaştıktan sonra, ürünü inceleyip onay verirseniz, yapmış olduğunuz ödeme Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından satıcının hesabına aktarılır. Satıcının belirtmiş olduğu nitelikler dışında bir ürün elinize ulaşırsa, ürünü geri gönderir ve işlemi iptal ederek ödemenizi Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından geri alabilirsiniz. Kargo bilgisi girilen işlemlerde onay sürenizi aşmanız durumunda işlemler otomatik olarak onaylanır. Bu sebeple işlemlerinizi ve onay sürenizi takip ederek ilgili süre içerisinde onay veya reddetme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ödeme:

Ödemenizi kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Yaptığınız ödemeyi üyelik işlemi sırasında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gelen bilgi mailinden takip edebilirsiniz.

Satıcı Puanı:

Alışverişinizi tamamladıktan sonra satıcı ile ilgili düşüncelerinizi diğer sahibinden.com kullanıcılarıyla paylaşabilir, vereceğiniz puanla satıcıları değerlendirebilirsiniz. Böylece paylaştığınız yorumlarla diğer alıcıları alışveriş sürecinde yönlendirebilir, fikir sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.


Ürün Satarken;

İşinizi Büyütün:

sahibinden.com’da ticaret yaparak milyonlarca alıcıya kolaylıkla ulaşabilir, işinizi internet ortamında büyütebilir, rahatlıkla gelirlerinize gelir katabilirsiniz.

Güvence:

Güvenli e-Ticaret (GeT) ile yaptığınız alışverişlerde tahsilatınız sahibinden.com Üyelik Sözleşmesi hükümleri doğrultusunda güvence altındadır. Siz ürünü göndermeden önce alıcıdan ürünün bedeli tahsil edilir ve sahibinden.com havuz hesabında işlem onaylanıncaya kadar bekletilir. Ürün alıcıya ulaşıp alıcının onay vermesinden ve Güvenli e-Ticaret (GeT) ile ilgili kural ve koşulların yerine getirilmesinden sonra ödemeniz; ürün bedelinden Güvenli e-Ticaret (GeT) hizmet bedeli düşürülerek 3 iş günü içerisinde banka hesabınıza aktarılır. Tüm bu süreç içerisinde tahsilatınız sahibinden.com güvencesinde olduğu için kafanız rahat eder. sahibinden.com bu süreç içerisinde hiçbir şekilde paranızı işletmez.

Satıcı Puanı:

Güvenli e-Ticaret (GeT) ile yaptığınız başarılı satışlar sonrasında alıcılar size yorum bırakabilir, profilinize puan verebilirler. Profil puanınızın yüksek olması güvenilirliğinizi artırır ve diğer alıcılar için de olumlu bir etki bırakır.

Not: Bu yazı sahibinden.com'daki bilgilendirme sayfasından istifade edilerek derlenmiştir.

Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...