+4 oy
16.4k Görünüm
Sahibinden kategorisinde (109 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sahibinden com nasıl bir sitedir?
Paylaş

3 Cevaplar

+2 oy
(593 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Aylık tekil kullanıcı sayısı 28 milyon, Türkiye'de yaklaşık olarak intertnet kullanıcı sayısı 35 milyon olarak tahmin ediliyor. Dolayısı ile bu 35 milyonun 28 milyonu sitemize geliyor diyebiliriz. Bu 28 milyon kişi ayda 3 milyar sayfa görüntülüyor. Günlük 100-110 milyon sayfa görüntülenmektedir. Ayda toplamda ise 82 milyon çoğul ziyaret oluyor. Yani bir kişi ortalama ayda 3 defa ziyaret ediyor diyebiliriz. Bu rakamlarla aslında sahibinden.com türk siteleri arasında sayfa gösterimi açısından, tüm siteler arasında birinci ama global siteleri de düşünürseniz google ve facebook gibi sitelerden sonra Türkiye'de üçüncü diyebiliriz.

Günlük girilen ilan sayısı 70 ila 80 bin arası. İlanların çoğunluğu bir kaç kategoride yoğunlaşmaktadır. Emlak, alışveriş, otomobil gibi. Ama diğer kategorilerde de ciddi bir pazar oluşturmuştur artık.

Satılan en pahalı ürünler. 100 milyon dolarlık bir yalı ilan, 4 milyon tl lik bir hennessy marka araç.

NOT: Bu yazı sahibinden.com müdürü Burak Ertaş'ın bir tv programında ki röportajının bir kısmından alıntılanmıştır..
+2 oy
(593 puan) tarafından

Kendi sitesinden Kurumsal bölümden birde okuyalım. Bu sahibinden.com neymiş?


Haklarında;

“2000 yılında 2.700 ilanla yola çıktık...

2000 yılında Aksoy Group bünyesinde kurulan sahibinden.com, yenilikçi ürün ve hizmet uygulamaları ile internet alanındaki standartların belirleyicisi olmaya devam ediyor.

 

14 yıllık serüvende, 370 çalışanı, ayda 30 milyon tekil ziyaretçinin yarattığı 3,6 milyar sayfa görüntülemesi, 4 milyonun üzerinde aktif ilanı ve on binlerce ürün çeşidiyle sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en büyük e-ticaret platformlarından birisi haline geldi.

Teknolojiye yatırım yaparak kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için sürekli kendisini yenileyensahibinden.com, Türkiye’nin en sevilen emlak, otomotiv ve ikinci el sitesi ve süper markaları arasında yer alıyor.

Yetkin ve dinamik insan kaynağı; benzersiz teknolojik altyapısı; benimsediği müşteri odaklı hizmet yaklaşımı ile sahibinden.com, kullanıcılarının hayatlarına dokunarak değer yaratmak, hayallerine ulaşmalarına aracılık etmek ve en iyi deneyimleri yaşatmak için tüm gücüyle çalışmaya devam ediyor.

...şimdi, günde 80.000 yeni ilanla Türkiye’de e-ticaretin kalbi burada atıyor.”


Sahibinden.com İletişim Bilgileri

Şirket Ünvanı; Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz.ve Tic. A.Ş.

Sorumlu Kişi; Murat Günay

Ticaret Sicil No; 433844

Merkez Ofis; Değirmen Yolu Cad. No:28 Asia OfisPark A Blok Kat:2
34752 Ataşehir/İstanbul Türkiye

Çağrı Merkezi; 0 850 222 44 44

Destek Merkezi; Sahibinden.com/destek

Not; Genel Merkez direkt E-5 üzerindedir.

0 oy
(219 puan) tarafından
Sahibinden.com benim için tavuklarımı ve yumurtalarımı satabileceğim bir yer.. Kesinlikle tavsiye ederim.. Tavuk koyduğum zaman sürekli satabiliyorum.. Ama dikkat edin ölücü çok orada.
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...