+2 oy
5.3k Görünüm
Blogger kategorisinde (844 puan) tarafından
Blogger nedir? Blogspot ile aynı şeymidir? Bu konuda yetkin bilgili bir arkadaş yardımcı olabilir mi?
Paylaş

1 cevap

+1 oy
(8.6k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Merhaba Google'ın Blogger'ı 2003 Yılında Bünyesine Katmasıyla Beraber, Blogger Gittikçe Popülerleşen Bir Konuma Gelmiştir. Tabi Bunun Arkasında Google'ın Desteği Olması Tartışılmaz Bir Gerçektir.

blogger-blogspot-nedirBlogger Adından da Anlaşılacağı Üzere Kullanıcıların Blog Açmasına İmkan Vermektedir. Ve Tamamiyle Ücretsiz :)

Eğer Blogunuz İçin İstediğiniz İsmi Daha Önce Kimse Almamışsa O İsmi Alabilirsiniz, Ve Uzantınız .blogspot.com Olarak Geçer.

Örn: siteadiniz.blogspot.com. Blogger Bünyesinde Barındırdığı Kullanıcılarına Bu Şekilde (.blogspot)  Bir Blog Uzantısı Vermekte.  Tabi Son Yıllarda Yapılan Güncellemelerle Birlikte İsterseniz Bir Alan Adı Firmasından Aldığınız Alan Adınızı Blogger'ınızla İlişkilendirebilirsiniz, Örnek :  siteadi.com yada siteadi.net ... 

Yani blogspot İbaresini Kaldırmak Mümkün ;)

 

Blogger'dan Hemen Bir Google Hesabıyla Blog Açabilir, Ve Yazmaya Başlayabilirsiniz. İsterseniz Bloggger'ın veya 3.Şahıs Geliştiricilerin Yaptığı Temaları Blogunuza Yükleyip. Farklı Bir Blog Havası da Katabilirsiniz ;) Ayrıca Blogger'ın Çok Sade Ve Anlaşılır Bir Sistemi Var, Oldukça Kısa Bir Sürede Blogger'ı Çözebilirsiniz ;)

Not: W3 Uzman Platformu İçindeki Cevapların Bağlantılı Kaynakları Belirtilmeden Paylaşılması Yasaktır..

Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...