+4 oy
172k Görünüm
Css kategorisinde (180 puan) tarafından
Merhabalar Html de Oluşturduğum Bir Menüyü Normalde Ortalayabilirken, Bu Menüyü Sabitlediğim Zaman, Yani Csste position:fixed Diyorum Bu Sefer Yukarıya Sabitleniyor Ama Ekranın Sol Tarafına Yaslanıyor, Yani Ortalanmıyor Eğer Position:fixed Kaldırırsam Sorun Çözülüyor Ama Buseferde Menü Sabitliği Gidiyor :( W3 Uzmanda Yardım Edebilir mi Bi Uzmanımız Acaba ? Canımı Sıktı Bu Durum :(
Paylaş

1 cevap

+4 oy
(1.9k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Merhaba Normalde Belli Bir Uzunluktaki Bir Menü Kolayca Ortalalanabilirken, Bu Menüyü Sabitlerseniz Ortalanmaz Çünkü Sabitlenmiş Yani position:fixed Verilmiş Nesneler Ortalanmaz.  Ama Bunun İçin Küçük Bir Yol Var Tabi ;)

Önce Ortalamak İstediğimiz Menüde Eğer Önceden Varsa position:fixed Değerini Kaldırın Normal Bir Menü Gibi Tekrar margin: auto; ile Ortalayın.

Sonra Menünüzün Hepsini Kapsayacak Şekilde Dışına Başka Bir Div Etiket Oluşturun Bu Etiketin Uzunlamasını 100% Yapın (width:100%) Ve Pozisyonuna sabit değeri yani, position:fixed verin.. İşte Bukadar Yani Dışardaki Obje Sabit Ve Boydan Boya Ama İçindeki Menü Nesnesi Ortalanmış :) Yani Siz Bireysel Olarak Hareket Etmesinizde İçinde Bulunduğunuz Araba Hareket Ediyor :) Nasıl Yol Ama?

Web Tasarımla İlgili Diğer Sorular

Not: W3 Uzman Platformu İçindeki Cevapların Bağlantılı Kaynakları Belirtilmeden Paylaşılması Yasaktır..

(180 puan) tarafından
Teşekkür Ederim, açıklayıcı bir anlatım oldu benim için. Açıkçası css'ten soğudum yapamayınca yaw :) sonunda çözüm bulduk ama neyse ;)
(365 puan) tarafından
Teşekkürler Anlatım İçin Baya Faydalı Oldu...
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...