+4 oy
7k Görünüm
Grafik Tasarım kategorisinde (271 puan) tarafından
Merhaba Arkadaşlar Kısaca Paint.NET Nedir Ve Temel Olarak Nasıl Kullanılır Anlatabilirmisiniz? Birde Bu Paint.NET Bizim Windows'ta Yüklü Gelen Paintle Aynı mı ? Yani Aynı Kişiler mi Üretmiş? Öyle İse Niye Güncellemiyorlar Hep Yüklü Gelen Basit Duruyor? Gördüğüm Kadarıyla Bu Paint.NET Normal Bildiğime Göre Çok daha Gelişmiş Duruyor, Paint.NET'i Kullanan Var mı, Bilgi Verecek ?
Paylaş

1 cevap

+2 oy
(8.7k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Merhabalar Paint.NET Washington Şehir Üniversitesi Tarafından Microsoft Paint'e Varis Olarak Geliştirilmeye Başlanmış, Ama Daha Sonra Gelin Görün ki O Kadar Geliştirilmiş ki, Microsoft Paint'in Yerini Alması İptal Edilmiştir :)

Paint.NET C# Dili İle Yazılmıştır, Ve Piyasada Photoshop'a Alternatif Ücretsiz En Popüler İkinci Tasarım Programıdır :) Birincisi Gimp.

paint-net-nedirPaint.NET Kesinlikle Kullanılabilirlik Açısından Çok Rahat, Photoshop'ta Olduğu Gibi Durmadan Uyarı Vermiyor Yok Boş Alan Seçtiniz Falan ;) Seçersem Seçerim Sorun Ne Yasak mı :)

Paint.NET'ten Bahsedecek Olursak Temel İşlevleri Çok İyi Programın, Sade Arayüzü Çok Kullanışlı, Ayrıca Açık Kaynak Kodlu Olması Birbirinden Değerli Eklentilere İmkan Veriyor. Örneğin Güneş Işığı Üzerine Eklenti vs..

Uzun Süre Paint.NET Kullanan Birisi Olarak Söylemek İsterim ki Programın Birkaç Önemli Eksiği Var Bence ;)

  • Biri Yazdığınız Yazıyı Değiştirememeniz, Yani Her Seferinde Yeniden Yazıyorsunuz(Tabi Bu Sorunu Eklentilerle Değiştirmeniz Mümkün :) )
  • İkincisi Araç Kutusunda Birkaç Yeni Özellik Gelse Tadından Yenmez :) Özellikle Photoshop'ta Olup Burada Olmayan Bazı Özellikler Var, Mesela Magnetic Seçici :)
Bunun Dışında Layer Yani Katman Sistemi, Sınırsız Geri Alma Aracı ve Renk Seçicisi Güzel.
 
Güncellemeler?
Paint.NET Sürekli Güncellenmekte Olan Bir Yazılım, Yalnız Beta Sürümleri ve Final Sürümleri Var, Karıştırmayın ;) Betalarda İsterseniz Sorunlarla Karşılaşmayı Göze Alıp Deneyebilirsiniz.. Onun İçin En İyisi Final Versiyonları İndirmeyi Tercih Edin. Açıkçası Geleceği Olan Bir Program Gibi Görünüyor..
 
Kullanımı?
Genel Anlamda Kullanıma Gelecek Olursak,
Ortada Büyültüp Küçültebileceğiniz Çalışma Alanınız, Sağ Üst Ve Alt Taraflarda Araçlar ve Renk Seçicisi, Sol Üstte Geçmiş, Sol Altta da Yeniden Boyutlandırabileceğiniz Katman-Layer Sistemi Yer Almakta.. Bu Çalışma Pencerelerini İsteğinize Göre Yerlerini Anlık Olarak Tutup Değiştirebilirsiniz.. En Üst Tarafta Menüde Efektler ve Ayarlamalar Bölümü Bulunmakta Buradan Renklerle Bulanıklık vs Gibi Ayarlamalarla Oynayabilirsiniz :)
Bunun Dışında Programda Genel Olarak Etrafa Kullanışlı Ayarlar Serpiştirilmiş..
 
 
Not: W3 Uzman Platformu İçindeki Cevapların Bağlantılı Kaynakları Belirtilmeden Paylaşılması Yasaktır..
 
 
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...