+6 oy
4k Görünüm
Responsive kategorisinde (448 puan) tarafından
Merhabalar Günümüz Piyasasında Adından Çok Söz Edlimeye Başlanan Bu Responsive Kavramını Açıklayabilecek Olan Var mı? Nedir Responsive Tasarım?
Paylaş

3 Cevaplar

+3 oy
(164 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

responsive-tasarim-nedir

Resimde de gördüğünüz gibi w3uzman.com sitesi tüm cihazlarda gayet uyumlu ve güzel görünmektedir. Pc de, Notebookta, Tablet de ve telefonda farklı farklı ve gayet şık durmaktadır. İşte buna biz "responsive tasarım" diyoruz. Tüm cihazlara göre uyumlu açılabilen tasarım çeşididir.  Html5 / Css3 kodlama dili yapılıp Grid sistemi kullanılmaktadır..

Günümüz de oldukça yayın kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye'de de yavaş yavaş popülerliği artmaktadır. Özeklile front-end arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. B

0 oy
(164 puan) tarafından

Bu arada arkadaşlar bir sitenin responsive olup olmadığını veya responsive bir sitenin diğer cihazlarda nasıl durduğunu şu siteden  Responsiveconrol.com kontrol edebilirsiniz. :)

+1 oy
(1.9k puan) tarafından

Merhaba, Responsive Tasarım Yapmayı Anlatmak Uzun Olacaktır, Ama Temel Olarak @media gibi Css Özellikleri İle Belli Ekran Çözünürlüklerinde Objelerin Nasıl olacaklarını Ayarlayabilirsiniz, Tabi Burada En İyisi Bir Hesap Makinesi Kullanın ;) Birde Mobil Telefonlarda Açılıp Kapanan Menüler Daha İşlevsel Ve Yer Açısından Daha Minimalisttir, Bunun İçin Jquery İle Animasyonlar Yapmanızı Öneririm. Eğer Dersenizki Ben Bukadar Uğraşamam  :) Ozamanda Bootstrap Kütüphanesini Kullanabilirsiniz ..

(1.1k puan) tarafından
Kardeş bildiğin güzel bir eğitim seti var mı?
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...