+9 oy
19.2k Görünüm
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
Merhaba ThemeForest'i Çok Duydum ve Bende Themeforestte Satış Yapmak İstiyorum? Nasıl Satıcı Olabilirim? Bilen Var mı ?
Paylaş

2 Cevaplar

+8 oy
(8.6k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Merhaba Theme Forest'te Proje Geliştirip Satışa Sunmak İsteyen Arkadaşlar İçin Bu Yazıyı Yazıyorum. Değerimi Bilin ;) Öncelikle Eğer ThemeForest'i Tam Olarak Bilmiyorsanız ThemeForest Sistemiyle İlgili Bu Yazımıza Bakabilirsiniz 

imageBazı Arkadaşları Pistten Aldığımıza Göre Şimdi Gelelim Proje Satmak İsteyenlere :) 

themeforest-nedir-satis-yapmak

Theme Forest'te Satılmak Üzere Yapılan Temalar Direk Olarak Markete Konmaz :) Aynı Apple Store Gibi, Yoksa Android Market Gibi Çöplüğe Döner :) 

Ortalama 1 Haftada Kontrol Edilip Kurallara Ve Uyup Uymadığına Bakılır, Kabul Edilirse Verilen Zahmet Göze Alınır Ve Fiyat Belirlenir(Siz Belirlemiyorsunuz Onlar Belirliyor ;) )

Ama Adaletli Belirliyorlar Haklarını Vermeli :)

 

Öncelikle ThemeForest'te Satıcı Olacak Arkadaşlara Bazı Genel Maddeler Belirledim Buyrun:


- ThemeForest'te Müşteri Olmak Kolaydır :) Ama Satıcı İseniz Müşteriye Her Zaman Destek Vermelisinizdir.


- Yaptığınız Proje'de İçinde Yardım Anlamında Kullanım Kılavuzu (PDF vs.) veya Kısa Bir Video Yapmalısınız :)


- Projenizin Başlığı İlgi Çekme Amaçlı Manipule Edilmemeli ( Örn: İnanılmaz Tema, Müthiş Tasarım, En İyi Blog Teması vs.)


-Tabi Birde Envato Market Sitelerine Satıcı Olarak Girerken Bu Tarz Kuralları Bilmeniz İçin Size 10 Soruluk Testler Yapılmakta :) Bu Testleri Anlayarak Geçmenizi Öneririm :) Sonra Satışım Neden Kabul Edilmedi Demeyin :) Zaten Bu Soruların Hepsini Doğru Cevaplamadan Satıcı Olarak Üye Olamıyorsunuz :) Hata Yapa Yapa Öğrenin :)


- En Önemli Kurallardan Biri Yine :) Asla Dağınık Proje Yapmayın Projenizin Tasarımında Layer Gruplandırmasında veya Kodunu Yazdığınız Sayfaları Düzgün Ve Açıklamalarla Yapın. Bu Şekilde Temayı Alan Kişi İstediği Takdirde Kolayca Zevkine Göre Değişiklikler Yapabilsin.


- Birde Telif Hakkına Girmeyin :) Temayı Çalmayın Bi Zahmet ;) Ve  Kullandığınız Resimlerde Kişi vs. Varsa Yüzleri Görünmesin! Eğer Gözükecek Diyorsanız :) O Kişiler Tarafından İmzalı Belge Gönderirsiniz Bi Zahmet ;)


- Tema Fiyatlarını Siz Belirlemezsiniz Dediğim Gibi, Envato Çalışanları Belirler, Haksız Fiyatlandırmaya Karşı Önlem :)


- Genelde Proje Fiyatları Kaliteye Göre Değişsede Birde Türüne Göre de Değişir :) Mesela Ucuzdan Pahalıya  Photoshop Site Tasarısı < Koda Dökülmüş Site Tasarısı < İçerik Yönetim Sistemine Uyarlanmış Site Tasarısı . Genelde Photoshop Tasarıları 20 Dolar Altı İken Kodlanmışları 10-40 Arası, Wordpress Gibi İçerik Sistemlerine Özel Yapılanlar 50 Üstü Genelde :) Tabi Burada Fazla Zahmet Verilmiş Bir Psd , Daha Az Uğraşılmış Bir Wordpress Temasını Geçebilir ;) Not: Fiyatlar $Dolar$ Bazlıdır ;)


- Önceden Satışa Sunduğunuz Temalara Güncellemeler Yapıp Durmadan Geliştirildiğini Göstererek  Müşterileri Çekebilirsiniz :)


 

Komisyon? 

ThemeForest Satış Bazlı Değişen Komisyon Alma Sistemi

Tabi İşin Birde Değirmeni Döndürme Kısmı Var  Onuda Anlattık Zaten Komisyon Başlığında :)
 
Benim Gözümde Sistem Çok İyi, Bir Kaç Ay Düzgün Uğraşıldığı Takdirde Güzel Projeler Ortaya Çıkarabilirsiniz. Tabi Sırf Bu İşten Kazanıp Zamanla Ofis Haline Gelmiş Ekipler Var Belirtmek Gerekir...
ThemeForest'te Tek Bir Tema'dan Bile 2 Milyon Dolardan Fazla Kazanan Satıcı Olduğunu Belirtmek İsterim :) Bin Değil Milyon ;) Yalnış Yazmadım Tekrar Bakmayın, Kendisi Avada Template Olarak Geçiyor 58$'dan 100 bin Üzeri Satış Kitlesi Var. 

 

Not: W3 Uzman Platformu İçindeki Cevapların Bağlantılı Kaynakları Belirtilmeden Paylaşılması Yasaktır..

(1.1k puan) tarafından
Güzel bir makale olmuş Eline diline sağlık kardeşim.
(1.4k puan) tarafından
Güzel bir açıklama olmuş eline sağlık.
+2 oy
(1.1k puan) tarafından
Yalnız şartları çok zoruyorlar be kardeşim. Bir kere ilk satışlarda aşırı derece de ince eleyip sık dokuyorlar. Bir çok kriter istiyorlar.. Zamanında başlayacaktın satışlara. Çok geç kalmışsın..
tarafından
ne sandın kardeşim. türkiyede ki gibi iş güzar satıcı yeri mi burası :D abudik gubidik milleti tokatlayan insanların olduğu alandan işini düzgün yapan profesyonel bir alana giriyoruz. gayet normal.
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...