+1 oy
2.7k Görünüm
Diğer kategorisinde (320 puan) tarafından
Yandex'in Alfa Tarayıcısı Nedir ve Sizce Nasıl? Kullanan Var mı? Önerirmisiniz? Bu Aralar Tarayıcı Arayışındayız Yine :)
Paylaş

1 cevap

+2 oy
(8.6k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Merhaba Uzun Bir Süre Yandex Alfa Tarayıcıyı Kullandım, Sanırsam İlk Piyasaya Sürüldüğü Zamanlarda Kurup Kullanmaya Başlamıştım, Açıkçası En Başta Zor Ama Sonra Çok Kaliteli Gelen Bir Kullanım Performansı Aldım Diyebilirim.

( Yandex Alfa Tarayıcı Ekran Görüntüsü )

yandex-alfa-tarayici-inceleme

Öncelikle Belirteyim Bu Tarayıcı Yandex'in Orjinal Tarayıcısının Yeni Sürümü vs. Değil. Sadece Yan Bir Sürümü, Sanırsam İnsanların Tepkilerini Merak Ediyorlar Bunun İçin Riske Girip Orjinal Tarayıcıyı Değiştirmek Yerine de Yan Sürüm Çıkarıyorlar.

Yandex Alfa Nasıl Bir Tarayıcı?

Bugüne Kadar Yapılan Neredeyse Tüm Tarayıcılarda, Sekme Ve Kontrol Bölümü Üst Taraftaydı. Ama Alfa Tarayıcıda, Açılan Siteler Alt Tarafta Listeleniyor. Ama Burada da Bir Farklılık Söz Konusu, Çünkü Normalde Bir Tarayıcıda Yeni Sekmeler Sağ Taraftan Eklenip Durur, Hele ki Onlarca  Sekme Açıksa Gelde Bul :) Ama  Alfa Tarayıcı Sağdan Yeni Sekme Açmak Yerine Bir Siteyle İlgili Bir Grup Sekmesi Oluşturup Ondan Sonra Açılacak Olan Tüm İlgili Sekmeleri Bu Grup Adı Altında Topluyor, Örneğin Youtube Sayfaları Tek Bir Sekmede Bu Sekmeyi Kullanmadığınızda Alt Sayfalar Gizleniyor Tekrar Tıklayınca Tüm Alt Sekmeleri Genişliyor. Bu Şekilde Çok Sekmeli Karmaşıklığa Son :)

 

Bu Kadar İnceledim Üst Tarafa da Değineyim :)

Üst Taraf İnceltilip Görünüm Alanından Kar Elde Edilmiş, Zaten Bilimsel Olarak Bir Kullanıcı En Çok Ekranın Sol- Üst Tarafına Odaklanıyor... Ayrıca Web Sitesi Geliştirenler İçin Belirteyim, Site SVG İkonları Kaliteli Bir Şekilde Açıyor, Eklentileri Sorunsuz Çalışıyor :) Tek Bi Karşılaştığım Sorun Oluyor Arada O da Youtube Videolarında Arada Sorunlar vs. Nadiren Yaşanıyor.. Bana Kalırsa Google'ın Chrome'una Rakipler Geliyor :)

 

Not: W3 Uzman Platformu İçindeki Cevapların Bağlantılı Kaynakları Belirtilmeden Paylaşılması Yasaktır..

 

(320 puan) tarafından
Detaylı Anlatım İçin Teşekkürler, Kullanıp Denemeye Değer Bir Tarayıcı Gibi Görünüyor :)
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...