+6 oy
1.7k Görünüm
Yazılım kategorisinde (844 puan) tarafından

Arkadaşlar internette gezinirken facebook 5.seviye yazılım mühendislerine yıllık 259 bin 349 dolar ödüyor diye haber gördüm. :) insan hali ile merak ediyor.! nedir bu 5.seviye yazılımcılık? Hakkında bilgisi olan var mı? Yazılım ile uğraşmak isteyen birisi olarak bu tarz haberler insanı biraz mutlu ediyor gibi.

Zenginin malı züğürdün çenesini yorar misali bir hesap yapasım geldi..  Bu rakamı TL ye çevirdiğimiz zaman tam tamına 608 bin tl civarına tekabül ediyor. Aya böldüğümüz zaman ise 50 bin tl civarına denk gelmektedir..  Evet sanırım teşvik edici bir haber değil mi? :)

Paylaş

2 Cevaplar

+2 oy
(1.9k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

* Senior yazılımcılar için geçmişlerine, tecrübelerine ve projelerine göre yapılan bir sınıflandırmadır. Resmi bir sınıflandırma değildir. Büyük yazılım veya web şirketleri uzmanlıklarına, tecrübelerine vs göre böyle sınıflandırmalar yapıp ona göre yetki ve maaş belirliyorlar.

* İleri düzey veya yukarıdaki sorunun tabiri ile 5.seviye yazılımcı mühendisi olmak için illa yıllarını bu işte eskitmiş olmana gerek yok. Genç yaşlarda da çok ileri düzey projeler geliştirebilmiş veya bu tarz projelerde yer alabilmiş isen sen artık bir 5.seviye sayılabilirsin. :)

0 oy
(1.1k puan) tarafından
Bu ne kardeş ya.. Bende büyük bir yazılım firması sahibi olursam 12.seviye yazılım mühendisliği kavramını çıkaracağım :)
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...