0 oy
4.6k Görünüm
Sosyal Medya kategorisinde tarafından
İnstagramdaki tüm fotograflarım silinmiş benim için çok önemliydi. Geri getirmek istiyorum mutlaka bi çözümü olmalı lütfen yardım edin lütfen
Paylaş

1 cevap

0 oy
(113 puan) tarafından

Silinen fotoğraflar İnstagram sunucularından da silinir. Yani İnstagram’dan o fotoğrafı geri almanız mümkün değildir.

Fakat İnstagram’a yüklediğiniz her fotoğraf, eğer hesabınız açıksa, bazı siteler tarafından yedekleniyor. Yedekleme işlemi genellikle fotoğrafı yüklediğiniz andan itibaren 1 saat içerisinde gerçekleşiyor. Fakat bu durum yoğunluğa bağlı olarak 1 güne kadar çıkabiliyor. Bahsettiğimiz siteler, İnstagram’dan fotoğraf alırken fotoğraf açıklamasında bulunan hashtaglere dikkat ediyor. Yani fotoğraflarınızın altında hashtaglerin bulunması, İnstagram’dan silseniz bile fotoğrafınızın başka bir site tarafından yedeklenmiş olabileceği manasına geliyor. Hashtag olmayan fotoğraflar ise nadir olarak bu siteler tarafından alınıyor.

Bildiğim siteler;

http://www.instawebgram.com/

http://www.lakako.com/

http://quadrum.co/

(272 puan) tarafından
Intagram'dan bir fotoğraf sildiğinizde, fotoğraf instagram sunucusundan tamamen silinir. Bu sebepten eğer fotoğrafın sizde bir kopyası yoksa instagram'da silinen fotoğraflar geri alınamaz.

Instagram silinen fotoğrafları geri getirmenin bir yolu yoktur. Farklı sitelerde bunun için sunulan programlar silinen fotoğrafları geri getirmez.

Sonuç olarak, Intagram'da silinen fotoğrafları kurtaramazsınız, geri alamazsınız.
Fakat fotoğraları aynı zamanda Facebook'ta paylaştıysanız burada fotoğraflar silinmez. Yani Instagram aracılığı ile Facebook'ta paylaşılan fotoğraflar, fotoğraflar Instagram'da silinse bile Facebook'ta kalır.
Facebook hesabınızdan bu fotoğrafları geri alabilirsiniz.
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...