0 oy
2.4k Görünüm
Diğer kategorisinde (291 puan) tarafından
Merhaba üniversite'de kullanmak için bilgisayar yada tablet tarzı birşey tavsiye edebilirmisiniz? çok ağır ve büyük olmazsa sevinirim
Paylaş

2 Cevaplar

+1 oy
(8.6k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Tablet:

-Amacın Sadece Not Almak İnternette Gezinmek vs İse İpad Pro Serisine Bakabilirsin (Bu Pro Serisinde Klavye Artı Kalem Kullanımı Söz Konusu 12,9 10,5 inç boyutları mevcut geçen senenden kalma 9,7 inçlerde var tabi)

-Yok İlla windows olsun kodlama vs yapayım localhost vs kurarım photoshop kullanırım diyorsan Microsoft Surface Pro 4 veya 2017 modeline bakabilirsin sıfırı türkiye bizzat satılmıyor getiren mağazalarda da fiyat çok pahallı, lakin ikinci el yurtdışından getirenler vs bulunabilir. bu modelde de kalem dokunmatik desteği var güzeldirde.

Dönüştürülebilir Laptoplar:

Katlanıp tablet olarak kullanılabilen laptoplar mevcut bu segmentte güçlü cihaz isterseniz tavsiyem lenovo yoga 720 serisi olacaktır 15-13 inç modelleri mevcut gtx1050 ekran kartı opsiyonuda mevcut hem ince sayılabilecek ölçülerde.

Normal Laptoplar:

Okul Söz Konusu Olduğu İçin Mesafeyi Göze Almanız Önemli Uzak Yola 3 Kg Ağırlığında Laptop İle Gitmek İstemezsiniz. Ayrıca Kütüphane Gibi Ortamlarda Oyun Bilgisayarı Götürüp Son Fan Sesinde Oyun Oynamayı Düşünmeyin ;)

Tavsiyem Temel İşlerinizi Halledebileceğiniz Hafif Bir Cihaz Bakın, Büyük İşler Söz Konusu İse İkinci Bir Bilgisayar Barındırmak Daha Mantıklı Duruyor.

Ayrıca Tabletlerin Enerji Tüketimi Daha Makul Olduğu İçin Bir Günü Tamamlayabilmenin Yanında, Beraberinizde PowerBank Taşırsanız Bu Süreyi 10-20 Saat Aralığına Çekmeniz Mümkün Gibi.

 

(291 puan) tarafından
teşekkürler
0 oy
(1.4k puan) tarafından
Tabletlerde tabiki ipad leri tavsiye ederim. Samsung tabletleride fena değil.

Daha büyük ve güçlü ekranlar ile çalışmak istersen dokunmatik notebooklara bakabilirsin.

Özellikle lenova markası bu cihazlarda çok iyi gibi. Yoga serisini incelemenizi tavsiye ederim.
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...