+1 oy
2.6k Görünüm
Html kategorisinde tarafından
Merhaba kendi tasarladığım svg ikonların kullanılması gereken bir web sitem var ama bu svgleri mümkünse fontwesome gibi ikon fontuna çevirip class'la çağırmak istiyorum html'de bunu nasıl yapabilirim?
Paylaş

1 cevap

+2 oy
(8.6k puan) tarafından
misafir tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Merhaba biraz geç oldu ama :) 

Icomoon adında bir font hizmeti var aşağıda verdiğim sitenin "uygulama" kısmından kendi font kütüphanenizi oluşturabiliyorsunuz.

Icomoon App

Burada İster Hali Hazırda İçindeki Font Kütüphanelerini Projeye Dahil Edip İçlerinden İstediğinizi Seçebilirsiniz, İstersenizde Kendiniz Bilgisayardan Svg Dosyaları vs Yükleyip Onları Seçebilirsiniz.

Kendi Hazır Kütüphanelerinden Premium/Paralı Olanlar Var Ama Ücretsizlerde Mevcut Fontawesome Gibi. İkon Fontunuzun Bir Kısmı Kendi Yüklediğiniz Özel Svg İkonlar Diğer Kısmıda Hazır Kütüphanelerden Seçtikleriniz Olabilir Özelleştirmek Size Kalmış.

İsterseniz İkonları Boyutlarını Pozisyonları Düzenlemekte Mümkün. Benim Tavsiyem Yüklediğiniz İkonları Aynı Ölçüde Çalışmış Olun... Mesela 20x20px Alanda Çalışılmış Kenar Boşlukları Olmayan Tam Ortalanmış İkonlar Tasarlayın. Böylece Sosyal Medya İkonları vs Yan Yana Dizildiğinde, Komik Farklı Ölçek ve Posizyonlarda Durmaz. Son Olarak İndirmeden Önce Preferences Kısmından Fontawesome'un ".fa" İkon Class Çağırıcısı Gibi, Kendi Class Adınızı Lisans ve İkon İsimlerinizi vs. Tek Tek Ayarlayabilirsiniz.

Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...