0 oy
2.5k Görünüm
Web Tasarım kategorisinde tarafından
Merhaba Neden Site Yaparken Her Kod Her Tarayıcıda Aynı Şekilde Görünmüyor Birinde Düzgün Birinde Farklı Oluyor? Gerek HTML Gerek Css İçin Soruyorum.
Paylaş

1 cevap

0 oy
(8.6k puan) tarafından
misafir tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Tarayıcılar Genelde Kendi İçlerinde Bir Standart Belirliyorlar Örneğin Şöyle Düşün Html'de Css Belirtilmemiş Bir Paragraf Yazalım:

<p>w3uzman</p>

Şimdi Biz Css Tanımlamasakta Tarayıcının Bunu Belli Bir Yazı Fontunda, Boyutunda ve Renginde Göstermesi Lazım. Onun İçin Siz Aksini Belirtmeyene Kadar Html Etiketleri Tarayıcının Kendi Standart Css'lerini Baz Alır.

Ve Farklı Tarayıcıların Farklı Standartları Olabiliyor Haliyle Örneğin Diyelim: Chrome Bu Yazıyı 14px Font İle Gösterirken, İnternet Explorer 12px Büyüklüğünde Gösterecek. Ayrıca Bir Etiketin padding ve margin Değerleri Önceden Tanımlanmış Olabileceği İçin Bazı Tarayıcılarda Siz Bu Değerleri Belirtmediğiniz Sürece Kafasına Göre Takılıp Diğer Tarayıcılardan Farklı Bir Sonuç Ortaya Çıkarabilecektir.

Bunun İçin Ya İyi Denetleyip Tarayıcı Farklılıklarını Öğe Denetleden İyi Analiz Edeceksiniz Ya da Reset.Css Dediğimiz Tüm Tarayıcıların Css'lerini Eşitleyen Küçük Kütüphaneleri Projenize Dahil Edeceksiniz.

Reset.css Nedir Nasıl Kullanılır?

tarafından
İlginç ama bunu okuduktan sonra kafamda daha iyi oturdu farklılıkların olması meselesi, teşekkürler
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...