+2 oy
25.6k Görünüm
Html kategorisinde (448 puan) tarafından
bu html'de temalarda çok denk geliyorum nedir bu lorem ipsum yazısı? amacı ve anlamı varmı?
Paylaş

1 cevap

+2 oy
(1.9k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Önce Tam Olarak Metin :)

 "Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum."

Lorem Ipsum Tarihçesi Nedir?

Lorem Ipsum Yazısı 14-15.Yüzyıllarda Matbaa Alanında Boş İçerik Alanlarını Doldurmak Amacıyla Bir Matbaacı Tarafından Yapılmış, Yanyana Getirilince Göze Dolgun Gelen Ama Bütün Bir Anlama Sahip Olmayan Cümlelerden Oluşmaktadır.. Zamanından Bu Yana Matbaa Alanında Endüstri Standartı Olmuş Sonrasında İse Bilgisayar Teknolojilerinin Gelişmesi İle Bilgisayar Alanında Proje Ve Taslak Şablonlarında da Kullanılmıştır.

Lorem Ipsum'un Amacı Nedir?

Düşünün ki Bir Photoshop Tasarımı Ya da Bir Site Yapıyorsunuz, Daha Sonra Yazı Gelecek Alanları Geçici Olarak Doldurmak İçin Lorem Ipsum Cümlelerini Kullanabilirsiniz, Tabi Diyebilirsiniz ki "Neden Buraya Kendim "Buraya İçerik Gelecek" vs şeklinde Yazılar yazmıyım? " Tabi Ama Bu Seferde Tasarım Hoş Durmaz Ve  Yazılar Çok Göze Batar :) Hatta İnternette Lorem Ipsum  Yazı Oluşturucuları Da Var :)

(448 puan) tarafından
Teşekkürler, bende ne bu herkes kullanıyor ne gerek var diyordum  şu lorem ipsum'a :) virüs gibi yayılmış tüm topluma :)
(365 puan) tarafından
Virüs Bulaşmış Anlaşılan :)
(1.9k puan) tarafından
Bir Şey Değil :) Virüs ;)
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...