+1 oy
2.5k Görünüm
Youtube kategorisinde (1.4k puan) tarafından
Arkadaşlar YouTube bu ay itibariyle"Süper Chat" uygulamasını yayına soktuğunu açıkladı.

Bu superchat nedir? Ne işe yarar hakkında detaylı bilgisi olan var mı?
Paylaş

1 cevap

+1 oy
(528 puan) tarafından
YouTube, kullanıcıların canlı yayınlara gelen yorumlar üzerinden para kazanabilecekleri yeni gelir modeli “Youtube Super Chat” (Youtube Super Sohbet) özelliğini tanıttı. Geçtiğimiz yıldan bu yana güzel değişikliklere imza atan Youtube bu seferde, Twitch’in “Cheering” sistemine benzeyen, belirleyeceğiniz bir ücret karşılığında yorumunuzu sohbet ekranında ön plana çıkartan bir sistem geliştirdi.

Böylelikle yayıncılara ufak da olsa maddi destek sağlarken, diğer taraftan mesajınızın -hızla akıp giden diğer mesajlar arasında- okunma ihtimali de artıyor. Öncelikle sohbet ekranına eklenen dolar simgesine tıklayarak bağış miktarını belirlemeniz gerekiyor. İkinci adımda ise yorumunuzu yazarak ilgili talimatları izlemeniz yeterli. Kişi ne kadar fazla para gönderirse mesajı daha uzun süre renkli kutu içerisinde vurgulanıyor.
tarafından
Kredi kartı ekstreme YouTube Super açıklaması ile 5 dolarlık 6 altı harcama yansımış. Sanırım chat ortamında üst sıralarda görünür kılıyormuş yorumlar. Ben hiç kullanmadım, çocuklara da sordum, yanlışlıkla kullanılmış olabilir mi diye düşünüyorum ama o zaman da YouTube kredi kartı bilgilerime nasıl ulaşıyor sorusuna cevap bulamıyorum. Apple kimliği ile YouTube program dili olarak birbiri ile bağlantılı mı, bilen var mı? Garanti bankasında harcama ititrazında bulundum ...
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...