+2 oy
3.6k Görünüm
Yazılım kategorisinde (221 puan) tarafından
Merhaba Arkadaşlar Sınav Zamanı Yaklaştı Bilgisayar Üzerine Bir Alanda Okumak İstiyoru Sayısalımın Nasıl Olduğunu Sınavda Görücem :) Ama Farkını Tam Anlayamadığım İki Bölüm Arasında Kaldım :) Sizce 2 Senelik Bilgisayar Programcılığı mı Okumalı Yoksa 4 Senelik Yazılım Yada Bilgisayar Mühendisliği mi? Ve Neden :)

Görüşleriniz Bekliyorum...
Paylaş
(1.4k puan) tarafından
Anlaşılan odur ki birileri "Sınava" hazırlanıyor :)

2 Cevaplar

+1 oy
(8.6k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Merhaba, Üniversiteye Göre Müfredat Değişiyor Benim Baktığım Kadarıyla 4 Seneliklerde türkçe vs Dersler Var Ama İki Senelikte Süre Kısıtlı Olduğu Direk Programlama Üzerine Yoğunlaşılmış

Genel Olarak Yazılım Mühendisliğinde İlk İki Sene Boş Geçiyor Yani Programlamaya Ağırlık Verilmiyor, Ama Son İki Senede Azda  Olsa Bir Artış Var. Bence İki Senelik Bilgisayar Programcılığı Oku Üniversiteye Kayıt Zamanından İtibarende Yavaştan Alıp Dikey Geçiş Sınavlarına Çalış. Verimli Olarak 2 Sene Bitince, Programcılıktan Yazılım Mühendisliğine Atla Onunda Son İki Senesini Oku 4'e Tamamla  Oluyorsa :) Böylelikle Yazılımın İlk İki Senesini Verimli Atlatırsın..

Ayrıca Bilgisayar Programcılığı Genel Olarak İşi, Yazılımsa Patronluğunu Öğretir ;)

Tabi Hangi Bölüme Giderseniz Gidin Sizin Girişimciliğinize Bağlı İşler ;) Yoksa Genel Elinden Tutayım Seni İşe Kaydetcem Diyen Bir Üniversite Hayal Edemiyom ;)
0 oy
(1.1k puan) tarafından
Yerine göre Bilg. Programcılığı Yerine göre Yazılım mühendisliği.. :)

Örneğin Diyarbakırda Yazılım Müh. okuyacağına Marmara Üniversitesinde Bilgisayar programlama oku daha iyi. Ki taban puanlarına bakınca daha iyi anlaşılacaktır demek istediğim..

Bence en iyisi uzaktan eğitim Bilgisayar programlama okumak :)
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...