Videohive Satış Yapmak? | Resimli

+4 oy
3,800 Görünüm
31, Ocak, 2015 Diğer kategorisinde Ahmet Canoğlu (448 puan) tarafından soruldu
Merhaba Videohive.net Sitesinde Bir Çok Alıcı Ve Satıcı Görüyorum, Bende Kendi After Effects Projelerimi Geliştiriyorum, ve Videohive Gibi Bir Platformda Satış Yapmak İstiyorum? Bu Konuda Malesef Pek Türkçe Kaynak Yok İngilizcemiz de Şuan İçin Malum :) W3Uzman da Uzmanlarımızdan Biri Bakabilir mi Acaba? Nasıl Satış Yapabiliriz Videohive'de Anlatabilirmisiniz ? Umarım Bu Konuda Benim Gibilere, Yardımı Dokunur Bu Konunun :)
Paylaş

1 cevap

+2 oy
4, Şubat, 2015 KOD-KARTAL (8,691 puan) tarafından cevaplandı
4, Şubat, 2015 Ahmet Canoğlu tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Merhaba, Videohive Envato Market Grubunun 8 Online Mağaza Platformundan Biridir..

Belirteyim ki Videohive'de Sadece After Effects Projeleri Satılmamakta :) Örneğin Cinema 4D ve Apple Motion Projeleri de Yer Almakta ;) Videohive İle İgili Bir Önceki Yazımız: Videohive Nedir?

Devam,

videohive-satis-yapmak

Videohive'de Satış Yapmayı Hemen Beklemeyin, Çünkü Bu Kadar Kaliteli İçeriğin Bulunduğu Bir Markette, Kalite Kontrolü Olacak Haliyle ;) Bir Projeyi Bitirip Videohive'a Gönderdiğiniz Zaman En Geç Bildiğim 1-2 Haftalık Bir Süreçte Ürününüz İncelenip Kurallara Uygun ve Kaliteli Bulunursa, Fiyat Biçilip Markete Konuluyor :) Fiyatı Onların Biçmesi Normal, Yoksa Herkes Bol Keseden Kendi Ürününü Satmayı Deneyecektir ;)

Videohive Genel Kurallar

  • Ürününüz Çakma Olmasın :)
  • Video Projeniz, Örneğin After Effects Proje Dosyası Çok Düzgün Olmalı Her Bir Nesne Düzgünce İsimlendirimeli
  • Video Projenizi Alan Kişiler İçin Bir Kullanım Videosu Veya Pdf vs Oluşturmalısınız
  • Ürününüzü Satın Alan Kullanıcıya Destek Vermekle Yükümlüsünüz
  • Videonuz Çok Kalitesiz Birşey Olmamalı, İlgi Çekici Birşey Olsun ;)
  • Başkasının Yüzü Olmasın Videoda, Olacaksada İmzalı Belge Vs. Vermeniz Gerek..
  • Video İçindeki Sesler Telif Hakkına Tabi Olmasa İyi Olur Kendiniz Birleştirip Oluşturun Yada Kullandığınız Sesin Satıcısından Satın Alma Linkini Koyun, Özellikle Audiojungle'dan Bulun Sesi, Çünkü O da Envato'ya Bağlı Videohive Gibi..
  • Ürünü Oluştururken Herhangi Bir Eklenti Kullandı İseniz Örneğin (Optical Flare) vs. Bunu Satacağınız Sayfadaki Bilgilere Ekleyin, Her Kullanıcı  Buna Dikkat Etmekte ;)

 

Komisyon?

Birde Tabi Bu Sistemi Devam Ettirmek İçin Komisyon Sistemi Lazım :) Bunun İçin Envatonun Ürünlerden Aldığı Komisyon Ücretleri Üzerine Yazımıza Bakabilirsiniz:

Envato Komisyon Ücretleri

 

Önerim:

Üst Düzey Geliştiriciler Diyelim :) Normalde Daha İlgi Çekici Video Projeleri Yapmak İçin Cinema 4D vs. Kullanıp Özel Şeyler Oluşturmanız, Tabi Bunu Cinema4D Projesi Olarak Satmak Yerine Bu Yaptıklarınız After Effects'te Kullanıp. Daha Fazla Kullanıcıya Ulaşabilirsiniz, Çünkü After Effects Cinema 4D'den Daha Yaygın Kullanılmakta :)

 

Not: W3 Uzman Platformu İçindeki Cevapların Bağlantılı Kaynakları Belirtilmeden Paylaşılması Yasaktır..

Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...