Blogger mı Wordpress mi?

+3 oy
1,314 Görünüm
24, Ocak, 2015 CMS kategorisinde Ahmet Canoğlu (448 puan) tarafından soruldu

Merhaba Kendi Halinde Bir Sayfa Açmak İstiyorum, Çok Cep Yakmasın Birde. Kendi İlgi Duyduğum Konularda Yazı Yazmak İstiyorum Sayfamda Sizce Bunun İçin Wordpress mi Yoksa Blogger mı Tercih Etmeliyim, Yada Başka Öneriler?

Paylaş

2 Cevaplar

+3 oy
28, Ocak, 2015 KOD-KARTAL (8,691 puan) tarafından cevaplandı
28, Ocak, 2015 Ahmet Canoğlu tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Merhaba, Eğer Kendinizi Anlatan Ya da İlgilendiğiniz Konularda Örneğin Telefonlar, Spor Üzerine vs. Yazmak İstiyorsanız ve Çok Cep Yakmasın Diyor İseniz Google'ın Sunmuş Olduğu Blogger'ı Ücretsiz Olduğu Ve Bu Tarz İstekleri Karşılayabileceği İçin Önerirdim, Tabi Site Uzantınız siteadi.blogspot.com gibi Olucak. Ama İsterseniz Herhangi Bir Domain Hizmetinden .com Gibi Bir Alan Adını Ortalama 20tl/Senelik Alıp blogspot ismini Kaldırabilirsiniz Örn: siteadi.com.

Ama Eğer Ben Biraz Daha Profeyonel Yapmak İstiyorum, İnsanlar Üye Falan Olabilsin Diyorsanız, O Zaman Önerim Wordpress'ten Yana Olacaktır. Wordpress Ücretsiz Öncelikle Ama Wordpress'i İndirip Bir Sunucya Kurmanız vs Gerekmekte , Gerçi Sunucu / Hosting Paketlerinde Otomatik Kurulu Geliyor Artık, Ama Hosting'e Para Ödemelisiniz Senelik Veya Aylık Paketlerle Ve Alan Adıda Almış Olmalısınız. Ücretsiz Alan Adı Verdiği Versiyonu da Var Aynı Blogger Gibi Tabi Wordpress Uzantılı Veriyor Falan..

0 oy
28, Ocak, 2015 Ogrenci (1,107 puan) tarafından cevaplandı
Tabiki Wordpress. Hemde Bloggerın arkasında kapı gibi Google amca olmasına rağmen.

Şayet Google Wordpressi satın alabilseydi. 2. gün bloggerın kapısına kilidi vurmuştu.

Lakin kıyaslama açısından biraz farklı alt yapıları mevcut bence.
Bu Hafta En Aktif Üyeler

    1,027 soru

    1,010 cevap

    399 yorum

    1,123 kullanıcı

    ...