Sosyal medya nedir ?

0 oy
657 Görünüm
20, Temmuz, 2017 Sosyal Medya kategorisinde Yavuz (113 puan) tarafından soruldu
Detaylı bir şekilde açıklayabilirmisiniz ?.
Paylaş

1 cevap

+2 oy
20, Temmuz, 2017 AyyıldızR (530 puan) tarafından cevaplandı
31, Temmuz, 2017 Yavuz tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Bir çok insanın mobil ve online olduğu digital çağ da  paylaşım ve iletişim sınırı olmadan özgür ve özgün tartışma zemini yaratan Sosyal Medya, kişi ve birey iletişiminin yanında marka ve kurum konumlandırması açısında da son derece önemlidir. Sağladığı etkileşim açısından, eğitim , araştırma ve bilgi sağlama anlamında da kapılarını ardına kadar açmaktadır.

Sosyal Medya, kullanıcıların internette aradığı ve kullandığı içeriği gene kendilerinin ürettiği bir platformdur. İnteraktif iletişim aracı ve bilgi kaynağıdır. Kısaca bu şekilde tanımlayabiliriz fakat sosyal medya nedir sorusunun yanıtını daha net anlayabilmek için nasıl ortaya çıktığını bilmek gerekir.

nternet ağının kişisel kullanıma uygun hale getirilip bir iletişim kanalı olmasıyla kullanıcılar aradıkları bilgiyi internet sitelerinden elde etmeye başladılar. Fakat ilk dönemlerde internet siteleri sayısı oldukça az, içeriği de son derece zayıftı. İnternet sitesi olmayanların ise herhangi bir şekilde internet ortamına içerik eklemesi söz konusu değildi. Daha sonraları kullanıcılar internet sitelerindeki içeriklere yorum olarak katkıda bulunabilmesiyle sosyal medya kavramına geçişinin ilk adımları atılırken blog siteleri, sözlük siteleri ve Wikipedia ile sosyal medya ortaya çıktı.

Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...