Wordpress Benzer veya Yinelenen Başlık Sorunu.

0 oy
816 Görünüm
25, Nisan, 2017 SEO kategorisinde mehmet tarafından soruldu
Hayırlı geceler. Benim bir konuya bağlı olarak bir kaç sorum olacak. Basit ve yazılı bir sohbet sitem var. Normal olarak wordpresste iller hakkında yazı yazarken aydın sohbet, konya sohbet izmir sohbet vs vs şeklinde gidiyor. Bu kadar benzer başlıkların olması bir sıkıntı çıkarır mı? Başlıklar benziyor fakat description açıklama bölümleri ve makaleler tamamı ile özgün şekilde yazılıyor.

İkinci olarak; Url adreslerine konya sohbet, uşak sohbet, denizli sohbet yazsak ancak titlesini yani başlığını konya da yeni yüzler keşfetmeye hazır mısın? şeklinde bir başlık atsak ve bunu bütün konularda uygulasak url adresleri benzerlik taşıyor fakat başlıklar tamamı ile farklı nasıl bir sonuç alırız? Url adresleri ile başlıklar tamamen farklı değiller kısmen de olsa url de ki bir anahtar kelime başlık da geçiyor.

Üçüncü olarak; Wordpress siteler de konu başlığından sonra otomatik olarak sitenin başlığı ekleniyor. Eklenince karakter sınırı aşılmış olunuyor bunun bir zararı var mıdır? yoksa site başlığının konu başlığından sonra eklenmesinin önüne mi geçmeliyiz?

Dördüncü olarak; Hit almada ki en önemli hususlardan biri başlık kısmına girilen kelime öbekleridir. Url kısmına sivas sohbet yazdığımızı düşünelim ancak başlık farklı duygular keşfetmek için sivas seni bekliyor. bura da sivas sohbet kelimesi geçmiyor geçmediği için de sıralama da ki durumu negatif etkilenebilir.

Bu konu da ki düşüncelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. Ne gibi bir yol izlemeliyim.
Paylaş

1 cevap

0 oy
13, Haziran, 2017 w3uzman (1,320 puan) tarafından cevaplandı
Siteniz wordpress ise çok güzel seo eklentileri mevcuttur. All in one seo gibi.

Profesyönel seo eklentileri kullanmanız size oldukça fayda sağlayacaktır.
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...