Blogger nedir ?

+2 oy
716 Görünüm
15, Ocak, 2015 Blogger kategorisinde Cekirge (844 puan) tarafından soruldu
Blogger nedir? Blogspot ile aynı şeymidir? Bu konuda yetkin bilgili bir arkadaş yardımcı olabilir mi?
Paylaş

1 cevap

+1 oy
29, Ocak, 2015 KOD-KARTAL (8,691 puan) tarafından cevaplandı
1, Şubat, 2015 w3Gezgin tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Merhaba Google'ın Blogger'ı 2003 Yılında Bünyesine Katmasıyla Beraber, Blogger Gittikçe Popülerleşen Bir Konuma Gelmiştir. Tabi Bunun Arkasında Google'ın Desteği Olması Tartışılmaz Bir Gerçektir.

blogger-blogspot-nedirBlogger Adından da Anlaşılacağı Üzere Kullanıcıların Blog Açmasına İmkan Vermektedir. Ve Tamamiyle Ücretsiz :)

Eğer Blogunuz İçin İstediğiniz İsmi Daha Önce Kimse Almamışsa O İsmi Alabilirsiniz, Ve Uzantınız .blogspot.com Olarak Geçer.

Örn: siteadiniz.blogspot.com. Blogger Bünyesinde Barındırdığı Kullanıcılarına Bu Şekilde (.blogspot)  Bir Blog Uzantısı Vermekte.  Tabi Son Yıllarda Yapılan Güncellemelerle Birlikte İsterseniz Bir Alan Adı Firmasından Aldığınız Alan Adınızı Blogger'ınızla İlişkilendirebilirsiniz, Örnek :  siteadi.com yada siteadi.net ... 

Yani blogspot İbaresini Kaldırmak Mümkün ;)

 

Blogger'dan Hemen Bir Google Hesabıyla Blog Açabilir, Ve Yazmaya Başlayabilirsiniz. İsterseniz Bloggger'ın veya 3.Şahıs Geliştiricilerin Yaptığı Temaları Blogunuza Yükleyip. Farklı Bir Blog Havası da Katabilirsiniz ;) Ayrıca Blogger'ın Çok Sade Ve Anlaşılır Bir Sistemi Var, Oldukça Kısa Bir Sürede Blogger'ı Çözebilirsiniz ;)

Not: W3 Uzman Platformu İçindeki Cevapların Bağlantılı Kaynakları Belirtilmeden Paylaşılması Yasaktır..

Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...