İnstagramda Beğenme sırası nasıl hesaplanıyor?

+1 oy
8,013 Görünüm
30, Ekim, 2016 Instagram kategorisinde misafir tarafından soruldu
Instagramda gecende fotograflarimi begenenlere bakarken birsey fark ettim bazi kisiler hep ust siralarda cikiyor bu birtek bendemi oluyor diye baktim internette baska kisilerdede oluyormus begeni tarihiyle alakasi yok random desen tum fotograflarimda ayni olacagini sanmiyorum bunu neye gore siraliyorlar cevaplarsaniz mutlu olurum
Paylaş
5, Ağustos, 2017 Yavuz (113 puan) tarafından yorumlandı
İnstagram beğeni sıralaması uygulamanın otomatik öğrenme teknolojisi sayesinde ilgi göstergeleri üzerinden paylaşılan içeriklerin ve beğenilerin neye göre sıralanacağına karar verilmektedir. Bu karar aşamasında paylaşımların yapıldığı saatler ve kullanıcıların arasındaki ilişki de dikkat alınmaktadır. Bu sayede İnstagram kullanıcıları, uygulama üzerinden daha fazla etkileşimde bulundukları kişilerin yaptıkları paylaşımları ve beğenileri daha üst sıralarda görme imkanlarına da sahip olabilmektedir.

2 Cevaplar

0 oy
30, Ekim, 2016 w3uzman (1,320 puan) tarafından cevaplandı
Beğeni sıralarını kullanıcı akışlarını baz alarak listeliyor olabilir. Alaka düzeyi ve aktif kullanım ile irtibatlandırıyor olmalı.
0 oy
5, Ağustos, 2017 AyyıldızR (530 puan) tarafından cevaplandı
Beğenilerin geçtiğimiz 2016 yılına kadar kronolojik bir sıralama üzerinden standart şekilde sıralandığı söylenebilmektedir. Buna göre sosyal medya platformunda yapılan paylaşımlar ve bunlara gelen beğeniler, en yeniden en eskiye doğru ilerleyen bir sıra halinde listelenmekteydi. Bu durum Instagram kullanıcılarının çoğu zaman arkadaşlarının kendi hesaplarında paylaştıkları içerikleri gözden kaçırmalarına neden olmaktaydı. Uzun bir müddet bu şekilde işleyen İnstagram beğeni sıralamasını en sonunda 2016 yılında yaptığı bir duyuru ile güncelleyen İnstagram, şimdilerde ise daha çok farklı bir sosyal medya platformu olan Facebook’unkine benzer şekilde işleyen bir beğeni sıralamasını kullanıcılarına sunmaktadır.

Buna göre günümüzde güncellenen İnstagram beğeni sıralamasına göre uygulamanın otomatik öğrenme teknolojisi sayesinde ilgi göstergeleri üzerinden paylaşılan içeriklerin ve beğenilerin neye göre sıralanacağına karar verilmektedir. Bu karar aşamasında paylaşımların yapıldığı saatler ve kullanıcıların arasındaki ilişki de dikkat alınmaktadır. Bu sayede İnstagram kullanıcıları, uygulama üzerinden daha fazla etkileşimde bulundukları kişilerin yaptıkları paylaşımları ve beğenileri daha üst sıralarda görme imkanlarına da sahip olabilmektedir.
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...