incir.com kapandı! Binlerce mağdur var

0 oy
2,957 Görünüm
9, Eylül, 2016 E-Ticaret kategorisinde w3uzman (1,320 puan) tarafından soruldu
incir.com 9 eylül 2016 cuma günü itibari ile iflas ettiğini açıkladı ve tamamen hizmetlerini duyurdu. Bu durumda incir.com ile çalışan binlerce üye sanal mağaza ve binlerce ürün almış kişi şuan mağdur konumunda mı? Bu durum ile ilgili çok fazla şikayetler alınmakta.
İncir.com resmi sitesinden mağdur durumda olanların bankalarına başvurmaları gerektiğini ifade ediyor.
incir.com yetkilileri iflası son bir senedir ekonomik sebeplere ve 15 temmuz darbesine bağlıyor. Lakin bu sürecin arkasında başka durumlarda söz konusu olabilir.
Paylaş

3 Cevaplar

0 oy
12, Eylül, 2016 KOD-KARTAL (8,691 puan) tarafından cevaplandı
9, Ocak, 2017 Hattat tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
İş mantığı zaten bu piyasa şartlarında mantıklı değildi, birincisi niye bir kullanıcı sizin sitenizden ürün alsın büyüklüğü, güvenilirliği, kalitesini ispatlamış e-ticaret sistemleri var iken? iki  üstüne komisyon mantığıyla mağaza sahibide para kazanacak denilince fiyatlar dezanatajda kalıyor...  Nasıl yatırım aldı denilirse de insanlar eticaretin lojistik gibi zorlu şartları olmadan kolay para kazanma hayaliyle mağaza açtığından, malum firma şu kadar mağazamız var deyince yüzeysel anlamda başarılı kabul edilip belli bir yatırım alıyor, sonrası malum: iflas...
+1 oy
12, Eylül, 2016 ali tarafından cevaplandı
bu zaten planlanmış bi iflastı geçen ay tvde reklamları dönüyordu çarptıklarını çarptılar
0 oy
16, Eylül, 2016 Erkan tarafından cevaplandı
Bu duruma devletin dur demesi gerekir kardeşim. Bu tarz firmalar işi saadet zinciri formatında yapıyorlar. Yıllardır bu tarz dolandırıcılıklar yapılıyor. Ve her defasında devlet buna izin veriyor.
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...