AB'de Azure satın alımlarında uygulanan KDV oranı ne olacaktır?

0 oy
431 Görünüm
4, Şubat, 2016 Hosting / Sunucu kategorisinde w3uzman (1,316 puan) tarafından soruldu

KDV için, Azure satışı, İrlanda'dan hizmet tedariği olarak kabul edilmektedir ve tedarik yeri, yani KDV yükümlülüğünün oluştuğu konum müşterinin bulunduğu yer ve müşterinin KDV durumuna bağlı olacaktır. Bu tür satışlar aşağıdaki KDV kurallarına tabidir:

  • Müşteri İrlanda'da bulunuyorsa ve KDV 13B muafiyet sertifikası yoksa, tüm faturalara %23 oranında İrlanda KDV'si uygulanır. KDV'den muaf olan İrlandalı müşteriler, Microsoft Ireland Operations Limited'e geçerli bir KDV 13B Sertifikası ulaşmasından sonra %0 İrlanda KDV'si üzerinden faturalanır.
  • Müşteri İrlanda dışında fakat AB içinde bulunuyorsa ve KDV kaydı varsa, satın alma işlemi sırasında müşterinin geçerli yerel KDV numarasının alınması üzerine, tersine ücretlendirme yordamı kapsamında %0 İrlanda KDV'si uygulanır.
  • Müşteri İrlanda dışında, fakat AB içinde bulunuyorsa ve KDV kaydı yoksa veya KDV kaydı varsa fakat satın alma işlemi sırasında Microsoft Ireland Operations Limited'e geçerli bir KDV numarası sağlamazsa, %23 oranında geçerli İrlanda KDV'si uygulanır.
  • Müşteri AB dışında (İsviçre ve Liechtenstein hariç) bulunuyorsa, %0 İrlanda KDV'si uygulanır.
  • Müşteri İsviçre veya Liechtenstein'da bulunuyorsa, %8 oranında geçerli İsviçre KDV'si uygulanır.
  • Satın alma işlemi sırasında KDV numarası sağlanmazsa, yukarıda belirtildiği şekilde KDV alınır ve her bir faturada uygun şekilde gösterilir. Değişiklik yapmak ve bir KDV kodunun eklenmesini sağlamak için müşteri desteğine başvurun.
  • Not: Uygulanan İrlanda veya İsviçre KDV oranları, şartlara göre uygun vergi kurumundan geri alınabilir. Gerekirse vergi danışmanınızla iletişim kurun.
Paylaş

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...