Php mi Framework mü?

0 oy
662 Görünüm
9, Nisan, 2015 Php kategorisinde Genç Mühendis (365 puan) tarafından soruldu
Merhava Saf Haliyle Php mi Öğrenmeli Yoksa Bir Php FrameWorkü mü Sizce Hangisini Tercih Etmeli Getirileri Nedir? Hangisi Daha Çok Tercih Edilmektedir*
Paylaş

1 cevap

+2 oy
10, Nisan, 2015 KOD-KARTAL (8,691 puan) tarafından cevaplandı
13, Nisan, 2015 Genç Mühendis tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

FrameWork Üreticileri Zaten En Başta Temel Olarak Php Öğreninde Öyle Gelin Diyorlar :)

Sonra FrameWorkü Birbirine Katar Bu Neden Çalışmıyor Dersiniz :)

Genelde FrameWorklerin Yararı Birçok Kişi Bir İşi Farklı Şekillerde Yapabilir Ve Bir Firma Olduğunuz Düşünün A Kişisi Bir Yazılım Yapıyor Sonra O Kişi Gidiyor Ve Onun Yerine Başka Birisi Geliyor veya Aynı Anda O Yazılımcı İle Çalışacak Birisi Geliyor Bu Gelen Kişide Projenin Bir Bölümünü Yapması Gerekiyor, Ama Burada Şöyle Bir Sorun Var İlk Yazılımcının Kafasına Göre Yaptığı Bir Yazılım Var, Ve Sonradan Gelen Kullanıcının Bunu Anlaması Uzun Sürecektir Ve Aynı Düzeyde Çalışamıyacaktırlar, Hele ki Çok Büyük Firmalarda Yüzlerce Yazılımcının Bir Arada Çalıştığını Düşünün Herkesin Farklı Bir Yoğurt Yeme Şekli Var Gelde İşin İçinden Çık :)

 

İşte Bu Tarz Durumlar İçin FrameWork Var, Ve Bu FrameWorklerdeki Güvenlik Açıkları Birçok Kişi Tarafından Kullanıldığından Olabilecek Güvenlik Açıkları Sürekli Kapatılmaktadır..  Framework Farklı Çalışmaları Tekdüze İndiriyor Ve Getirdiği Kolay Çalışma Ortamından Dolayı Firmalar Yazılımcı Alırken Yazılımcının Hangi Frameworkü Kullandığını Soruyor ..

 

Framework Kullanımı Tek Düzeliği Amaçlasada Piyasada Farklı Farklı Frameworklerin Varlığı Bu Amacı Bozmaktadır.. Ayrıca Hazıra Alışmaktan Olsa Gerek :) Saf Php Kullanmak Yerine Framework Kullanan Yazılımcılar, Framework Olmadan Proje Yapamaz Hale Geliyorlar..

13, Nisan, 2015 Genç Mühendis (365 puan) tarafından yorumlandı
Baya Karışıkmış :)
Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...