Etsy nedir? Etsy.com hakkinda

+1 oy
1,190 Görünüm
5, Mart, 2015 E-Ticaret kategorisinde Ogrenci (1,107 puan) tarafından soruldu
Etsy.com nedir? Etsy.com hakkında bilgi verebilirmisiniz?
Paylaş

1 cevap

0 oy
18, Haziran, 2017 AyyıldızR (530 puan) tarafından cevaplandı

Günümüzde birçok online alış-veriş sitesi kurulmuştur. Bunların başında amazonebaygittigidiyor gibi siteler gelmektedir. Ancak bu sitelerde satılan ürünlerin tamamı ithal ürünlerdir. Acaba insanlar tarafından yapılan el işlerinin alış-verişi yapılan bir site yok muydu?

Burada devreye etsy giriyor. Etsy el yapımı ürünlerin satıldığı online alış-veriş sitesidir. Özellikle Amerika' daki ürünlerinin neredeyse tamamının ithal olması nedeniyle Etsy el ürünü ihtiyacının kapatılmasında çok büyük bir yere sahiptir. 

Etsy Dükkanımızda satabileceğimiz ürünler:

 1. Kendi dizayn ettiğimiz el işi ürünler
 2. El işi ürünlerde kullanılabilecek malzemeler
 3. En az 15 yıllık antika ürünler  

  Üye Olma:

  Etsy üyeliği oldukça basittir. Eğer Facebook veya Gmail hesabı ile direk bağlanarak sadece Kullanıcı Adı ve Şifre boşluklarını doldurarak üye olabilirsiniz. Facebook veya Gmail ile bağlanmak istemezseniz Ad, Soyad, Email, Kullanıcı Adı ve Şifre boşluklarını doldurmanız yeterlidir. Ancak önemli kısmı kullanıcı adıdır. Çünki kullanıcı adınız sizin Etsy' deki dükkan adınız olacaktır. Daha önceden dükkanınıza giren birinin dükkanınız ismi aklında kalması için kısa ve anlamlı olmalı. İngilizce kullanıcı adı kullanırsanız daha yararlı olabilir.

  Dükkan Açma:

  Bir dükkana girdiğimizde içerisindeki ürünlerden önce ilk olarak ismi dikkatimizi çeker. Üye oldukduktan sonra dükkanınız ve kullanıcıadı.etsy.com şeklinde etsy dükkanı adresi otomatik olarak açılır. Dükkanınızı doldurmak size kalmıştır. Her başarılı dükkanın tabelası vardır. Dükkanımıza tabela asmak zorunlu değildir ancak tabela dükkanın kalitesini önemli derecede etki eden etkenlerin başında gelmektedir.

Bu Hafta En Aktif Üyeler
  ...