Xampp Başlamıyor? Xammp Çalışmıyor?

0 oy
1,405 Görünüm
20, Şubat, 2015 Web Tasarım kategorisinde BuSevda7Beni (221 puan) tarafından soruldu

Merhabalar Geçen Kurduğum Xampp'ı Açtım Ama Start'ta Yani Başlata Basınca Çalışıp Hemen Kapanıyor Ama MySQL Çalışıyor Sadece Xampp Apache Çalışmıyor Neden Olabilir Acaba Bilen Varmı?

Paylaş

1 cevap

+1 oy
25, Şubat, 2015 KOD-KARTAL (8,691 puan) tarafından cevaplandı
26, Şubat, 2015 w3uzman tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Merhaba, Bugüne Kadar Xampp'ta Yaşamıştım Birkaç Kez Aynı Problemi, Benim Uyguladığım Çözümler Şunlardı:

-Eğer Virtual Box Yada VMware Gibi Sanal İşletim Sistemleri Kullanıyorsanız. Bu Programlar Sözde Kapalıda Olsa Arka Planda Çalışır Onun İçin Eğer Böyle Program Varsa Görev Yöneticisinden Çalışan Programlardan Bulup Kapatın..

 

-İkinci İhtimalde Eğer Bilgisayarınıza Skype Gibi Xampp'ın Standart 80 Portunu Kullanan Bir Program Varsa. Bu Açılmasına Engel Oluyor Olabilir.. Onun İçin de Xampp'ta Apache'nin Start Butonu Yanında Config Butonu Var Ona Basıp İlk Seçenekteki httd.conf Dosyasını Açın Ve İçinde 80 Sayısını Aratın Bu Sayıların Yerine İstediğiniz Bir Sayıyı Belirleyebilirsiniz Örneğin 87 .. Normalde Bu Metin Dosyası İçinde 2-3 Tane 80 Yazan Yer Var Zaten Pek Uğraştırmaz. Son Olarak Eğer Bu İşlemi Yaptı İseniz Artık Xampp'ı Çalıştırdığınızda Tarayıcıdan localhost Yazdıktan Sonra Belirlediğiniz Sayıyı İki Nokta Yazıp Ardından Ekleyin.. Örneğin: localhost:87

 

Not: W3 Uzman Platformu İçindeki Cevapların Bağlantılı Kaynakları Belirtilmeden Paylaşılması Yasaktır.. 

Bu Hafta En Aktif Üyeler
    ...